مزایای نورگیر بودن و شیشه های دو جداره

نور در خانه

نورگیر بودن یک آپارتمان اهمیت زیادی داشته و به مسائل مختلفی بستگی دارد. اولین نکته، موقعیت قرار گرفتن ساختمان است. اکثر ساختمان‌های جنوبی از نظر تامین نور مشکلی ندارند، مگر اینکه اطراف آن را ساختمان‌های بلندتری احاطه کرده باشد.

معمولا ساختمان‌های شمالی نورگیری مناسبی ندارند ولی از همه بدتر، ساختمان‌های شرقی- غربی است که در هنگام طلوع و غروب خورشید به‌خصوص در فصل تابستان نورگیری بیش از حد داشته و چشم را به‌شدت آزار می‌دهد. اگر قرار باشد فضایی بیشتر از بقیه قسمت‌ها نورگیر باشد، بهتر است این فضا اتاق ‌خواب‌ها و اتاق نشیمن باشند.

چون بیشترین ساعاتمان را در طول شبانه‌روز در این منطقه از منزل می‌گذرانیم. در مورد نور آشپزخانه هم، دقت کنیم. بهتر است پنجره‌ای به بیرون از خانه یا حداقل نورگیر ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد.

 

شیشه دو جداره چیست؟

شیشه دو جداره از به هم چسباندن یک یا چند قاب شیشه ای موازی برای به وجود آوردن یک واحد غیر قابل نفوذ تشکیل میشود.واصل آن برای به وجود آوردن محفظه ای همگن از هوای خشک یا با گاز که بین یک یا چند جداره پر میشود استوار است.

محفظه خالی همگن در بین دو شیشه با استفاده از پروفیل آلومینیومی ظریف spacer که از ماده رطوبت گیرdesicanپر شده است ایجاد میگردد . بدین ترتیب میزان انتقال گرما وسرما ونفوذ سرو صدا به داخل ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش میابد.تزریق گازها به درون این محفظه خالی شیشه دو جداره را به یک عایق ایده آل حرارتی و صوتی تبدیل مینماید.این محصول که به صورت چشمگیری باعث کاهش اتلاف انرژی میشود یکی از مهمترین روشها برای ذخیره گرمایش وسرمایش و نیز کنترل صدا در ساختمانها میباشد

مزایای آکوستیکی شیشه های دو جداره

آرامش

بلندی یک صوت با اندازه گیری انرژی امواجی که این صوت تولید می کند قابل اندازه گیری می باشد.این انرژی که به آن اصطلاحأ شدت صوت نیز گفته می شود با واحدی به نام (دسی بل)سنجش می گردد.آستانه شنوایی برای گوش انسان صفر دسی بل و شدت صوت 120 دسی بل بیانگر شدتی است که در آن از نظر فیزیکی درد قابل احساس است.امواج با شدت تا 60 قابل تحمل،از 60 تا 80 به بالا نا هنجار و در 120 دسی بل موجب نقص دستگاه شنوایی می گردد.

با بهره گیری از شیشه دو جداره مخصوص که مرکب از قاب آلومینیومی و شیشه در ضخامت های مختلف با فاصله هوای میانی پر شده از گاز مخصوص به نام سولفور فلوراید این امکان وجود دارد که صدا را به میزان  45 کاهش دهیم.ضمیمه ها
ضمیمه ندارد
تمامی حقوق برای وب سایت الوزمین محفوظ است. Telegram